Nagrywałam filmy dla Ery Nowych Kobiet Joanny Przetakiewicz

W jednym z moich pierwszych marcowych wpisów na fanpage podzieliłam się filmem, który stworzyłam dla Ery Nowych Kobiet w Opalenicy. Idea tego cudownego projektu Joanny Przetakiewicz uskrzydliła moje serce. Jeszcze bardziej ucieszyło mnie, gdy zaproponowano mi stworzenie filmu promocyjnego dla tak fantastycznego wydarzenia, w dodatku w moim mieście rodzinnym. Kiedy usłyszałam, że na spotkanie przyjedzie sama założycielka, poczułam, że to początek naprawdę ciekawego przedsięwzięcia z zasięgiem na cały kraj.

Joanna Przetakiewicz to przykład kobiety idealnej. Kobiety, która każdego dnia inspiruje tysiące kobiet do wiary w siebie i swoje możliwości. Jest to szanowana i uznana osobowość telewizyjna, bizneswoman, projektantka, matka trzech synów, a przede wszystkim kobieta. Wyzwolona, inteligentna i pewna siebie. My, Polki potrzebujemy takich liderek, by w gorszym dniu wciąż móc wierzyć, że możemy i potrafimy.

Skąd pomysł na taki projekt? Jakie są jego cele i założenia?

Jak pisze Joanna Przetakiewicz na swoim oficjalnym fanpage:

100 lat temu kobiety walczyły o to, by móc pracować i głosować, potem o dostęp do męskich zawodów. Następnie o prawo awansu na najwyższe stanowiska. Obecnie aż 70% wszystkich polskich studentów to kobiety. To właśnie one dwa razy częściej przeprowadzają się z mniejszych do większych miast. Z raportu McKinsey&Company wynika, że firmy zarządzane przez kobiety osiągają zyski o 56% wyższe niż te zarządzane przez mężczyzn.

W jednym z wywiadów telewizyjnych Przetakiewicz wyjaśnia, że żyjemy w bardzo rewolucyjnym momencie, gdy tematy jak samoakceptacja, samotność, rozpadające się związki są tematami istotnymi. Powoli odchodzimy od czasów, w których nie rozmawia się na tematy “tabu”. Polki posiadają ogromną potrzebę rozmowy, a także inspiracji.

 

Spotkania Kobiet Nowej Ery to możliwość posłuchania historii, które uświadamiają nam, że nie jesteśmy same. Niektóre uczestniczki spotkań przemierzają kilkadziesiąt, a nawet kilkaset kilometrów, by spotkać się z innymi. Są także przykłady kobiet, kóre przylatują aż zza granicy, by poznać Joannę i “zaczerpnąć świeżego powietrza”.

Wiele osób mogłoby zarzucić Joannie Przetakiewicz, że jako kobieta sukcesu, ze stabilną sytuacją majątkową nie wie nic o porażce czy trudności życia. Myślę, że warto wtedy zastanowić się ile upadków czy chwil zwątpienia trzeba przeżyć, by dojść tak daleko… Podczas spotkań Kobiet Nowej Ery Joanna opowiada swoją historię. Gdy jako samotna matka trójki dzieci musiała radzić sobie w życiu. Mówi, że chciałaby mieć kiedyś te wiedzę, co teraz, i że tak naprawdę nie ma sytuacji bez wyjścia. Ja też chciałabym mieć tę wiedzę co mam teraz, jakieś dziesięć lat temu… Myślę, że to poczucie będzie towarzyszyć nam przez całe życie.

Najbardziej trafiło do mnie zdanie, że “dając energię, nie tracimy jej, a potęgujemy ją w sobie.” Bardzo wierzę w intencje, w pozytywne myślenie, a także w to, że dobre nastawienie to połowa sukcesu. Joanna jest uosobieniem kobiecej siły, woli walki i chęci bycia szczęśliwą. Podczas spotkania w Opalenicy wiele kobiet uśmiechało się słuchając jej wypowiedzi. Myślę, że dlatego, że znajdowały w niej cząstkę siebie, tej silnej, pozytywnej kobiety…którą też mogą być.

Na obszarze mojego miasta i okolic koordynatorką projektu jest Paulina, którą podziwiam za zaangażowanie i chęci. Poprosiłam Paulinę o kilka zdań związanych z projektem: „Projekt ENK to projekt, w którym mogę się realizować, poznawać fantastycznych i wartościowych ludzi, nawiązywać nowe kontakty i wymieniać się doświadczeniami. Wierzę w to, ze jeśli mogę pomóc choć jednej osobie to moje działania mają sens! Jestem otwarta na nowe znajomości, uwielbiam pozytywnych ludźi z pasją! Cieszę się, ze mogę być częścią projektu Joasi, że poznałam już tyle cudownych osób, które dają mi energię i motywację do działania, którą mogę przekazywać dalej…” Na zdjęciu niżej Paulina z Joanną Przetakiewicz 🙂

Fot. Prokopienko
Fot. Prokopienko

Osobiście, trzymam kciuki za kolejne spotkania i głęboko wierzę, że Era Nowych Kobiet uświadomi wszystkim kobietom, że mogą być, i tak naprawdę są, dużo silniejsze niż im się wydaje. Nie tylko te z Opalenicy, ale z całej Polski 🙂

Było mi bardzo miło posłuchać wielu mądrych rad i historii, kobiety, która jest ikoną sukcesu i piękna. Kobiety, która mimo tych wszystkich osiągnięć i niebywałej kariery, wykazała chęci, by odwiedzić nasze małe miasteczko i podzielić się przepisem na sukces, a także odpowiedzieć na różne pytania.

Planowane są cykliczne spotkania, w których kobiety będą mogły porozmawiać z różnymi specjalistami, coachami czy psychologami, a także będą mogły nauczyć się sztuki makijażu, pewności siebie i wielu, wielu innych. Kobiety zainteresowane wzięciem udziału w kolejnych spotkaniach, zachęcam do śledzenia profilu Ery Nowych Kobiet na Facebooku.

Poniżej znajdziecie filmy, które nagrałam i zmontowałam dla Ery Nowych Kobiet.

Pierwszy film powstał podczas spotkania z Joanną Przetakiewicz, czyli premierowego spotkania w Opalenicy:

Drugi film powstał z okazji Dnia Kobiet:

 

Kolejny raz mogę powiedzieć, że kocham swoją pracę. Każdy dzień wygląda zupełnie inaczej i niesie kolejne niespodzianki. Uwielbiam to, że przy okazji mojej pracy i nagrań, mogę chłonąć tak ciekawą wiedzę, która z pewnością przyda mi się w życiu. Oprócz tego poznaję kolejne osoby, które inspirują mnie do działania, motywują, dodają wiary we własną twórczość i dzielą się swoją niesamowitą energią. Era Nowych Kobiet w Opalenicy jest czymś rewolucyjnym, nowym, zaskakującym i bardzo potrzebnym. Wierzę, że przyciągnie jeszcze więcej kobiet, które dzięki tej wyjątkowej energii poczują, że mogą i że jeśli chcą, potrafią być szczęśliwe.

Era Nowych Kobiet to projekt ogólnopolski, który dzięki aktywnym działaniom koordynatorek i uczestniczek spotkań, łączy coraz więcej Polek i daje im wiarę we własne szczęście, na którym nam wszystkim bardzo zależy.